Багато обґрунтованих протиріч викликає у боржників стягнення заборгованості колекторськими агенціями давно прострочених заборгованостей. Все частіше і частіше ми чуємо в засобах масової інформації або читаємо на інтернет-форумах про приклади стягнення заборгованості не заплачених телефонних рахунків або рахунків за електроенергію, прострочених від декількох до кільканадцять років.

У такій ситуації, стягнення заборгованості є законним?

Щоб відповісти на це запитання необхідно встановити позовну давність претензій, яка передбачена част. 2 ст. 117 Цивільного кодексу. Відповідно до цього положення, після спливу терміну позовної давності, особа, якій пред’явлено претензії, може відмовитися від задоволення такого позову за умови подачі відповідачем (боржником) до Суду, у якому ведеться дана справа, відповідної заяви, внаслідок чого суд відхилить позов а усі витрати будуть покладені на позивача (кредитора).

Слід пам’ятати, що суд не буде розглядати позовну давність з власної ініціативи, а тільки за заявою боржника. Тому, якщо не буде подана така заява до суду, то вирок набере законної сили і стягнення заборгованості буде передане судовому виконавцю до виконання.

Саме тому, отримавши лист від колекторської агенції, ми пропонуємо зв’язатися з нашими фахівцями, які зможуть оцінити обґрунтованість претензій і представлять подальший план дій, а у разі необхідності, якщо справа вимагатиме судового розгляду, наші юристи підготують усю необхідну процесуальну документацію та направлять справу до суду.